Eesti  Русский
Tere külaline, võite sisse logida või luua uue kasutaja.
Muumioru lood 04: Tulnukad Muumiorus
5.95€

Muumioru lood 04: Tulnukad Muumiorus

  • Originaalpealkiri Moomin
  • Tootjamaa Jaapan, Soome, Holland
  • Kestus 95 min.
  • Tehniline info NTSC, 4:3, regioonid 2, 5
  • Keel Eesti, vene, leedu, läti
  • DVD väljaandmise aeg 2012 a.
Kogus:  Lisa
Content for class "clearAll" Goes Here

Lugu maailma viimasest lohest

Muumiorus sajab nii päeval kui ka öösel, lombid on nagu järved. Muumitroll laenab Muumimammalt klaaspurgi ja sõela, et vee seest kivide alt vähke püüda. Muumitrollil õnnestubki üks oma purki kaane alla saada, kuid selgub, et tegemist on hoopis lohepojaga. Muumitroll on kindel, et see on maailma viimane lohe ja otsustab tema eest igati hoolitseda.

Muumioru uued elanikud

Muumiorus asuvasse kaua tühjalt seisnud majja kolivad uued elanikud, proua Filifjonka oma kolme lapsega. Mõistagi tahab Muumipere nendega sooje suhteid luua, selleks otsustavad nad uute naabrite auks korraldada peo koos ilutulestikuga. Kuid Muumide üllatuseks ei ole proua Filifjonka peost vaimustatud ja ei luba ka oma lastel muumilastega mängida.

Printsess Piripiiga

Pärast seda, kui Piripiiga oli terve nädala diivanil lesinud ja raamatuid lugenud, oli ta väga rõõmus koos Muumitrolliga Üksildastesse Mägedesse kolama minnes. Lilleõis käes, ta libastub ja veereb uperpallitades mäest alla ning jääb teadvusetuna lebama. Ärgates peab ta end Mägede Printsessiks ja nõuab, et teda nimetataks Kuninglikuks Kõrguseks. Ta hakkab oma kuningriigi alamatele, keda ta vaesteks peab, suppi jagama.

Tulnukad

Politseiülem on veendunud, et tulnukad tahavad Muumiorgu vallutada ja soovib nüüd kedagi neist arreteerida. Muumipere leiab oma juurviljaaiast lendava taldriku, mis paistab, et on sinna õnnetult maandunud ja katki. Muumipapa ja Piripoiss leiavad, et see on üks kahtlane aparaat, mis võib muuta nähtamatuks, suuremaks, väiksemaks või koguni helendavaks. Selgub, et üks õnnetu väike tulnukas on jäänud Muumioru metsa ja nüüd läheb aparaati tarvis, et teda aidata.

 

 

Videoline © 2019