Eesti  Русский
Tere külaline, võite sisse logida või luua uue kasutaja.
Free Range
5.95€

Free Range

  • Näitlejad Mari Abel, Jaanika Arum, Jim Ashilevi, Roman Baskin, Lauri Kaldoja, Lauri Lagle, Liis Lindmaa, Markus Luik, Loore Martma, Laine Mägi
  • Režissöör Veiko Õunpuu
  • Tootjamaa Eesti
  • Kestus 104 min.
  • Tehniline info PAL, 16:9, regioonid 2, 5
  • Keel Eesti
  • Subtiitrid Inglise, vene
  • DVD väljaandmise aeg 2013 a.
Kogus:  Lisa
Content for class "clearAll" Goes Here

Veiko Õunpuu lavastajakäe all valminud „FREE RANGE - Ballaad maailma heakskiitmisest” (stsenaarium Veiko Õunpuult ja Robert Kurvitzalt) on lugu algajast kirjanikust, kes oma tüdruku raseduse tõttu peab väga kiiresti otsustama oma koha üle ühiskonnas, määrama oma suhte sellesse. Aga ühiskond ja selle institutsioonid näivad mehele läbinisti baseeruvat valele ja kodanlik elu näib olevat täiesti ebainimlik ja ahistav.

Kui uudis teda tabab, on ta just äsja vallandatud oma töökohalt ajalehe juures ja kavatseb täielikult pühenduda kirjandusele. Kuidas elada nii, et hiljem poleks piinavalt valus mõttetult raisatud elu pärast, jäädes samal ajal härrasmeheks? Millised üleüldse on ühe inimese moraalsed kohustused? Me näeme noort meest üritamas, vähem üritamas ja üldse mitte üritamas, aga täielikult loobumas me teda ei näe.

Film on mõeldud kinokülastajaile, kes pärast kurnavalt rasket ja põuast suve kergema meelelahutuse järele janunevad. Nagu kosutav ja karge kurgivesi või sulgkerge vasaksirge, mis on teele saadetud sooviga adressaati mitte vigastada, vaid omamehelikult rõõmustada, tahab ta lepitada proletaarlase intelligendiga, matsi kurbusega, natsi neegriga ning kodanlase eksistentsi ebakindlusega.

Veidi alla 600 000 eurose eelarvega film esilinastub Coca-Cola Plazas 19. septembril 2013.

Filmi tootja on Homeless Bob Production, produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra. Peaosades Lauri Lagle, Jaanika Arum, Laura Peterson, Roman Baskin, Peeter Volkonski, Meelis Rämmeld, Rita Raave jt.

KinoPoisk IMDB

 

 

Videoline © 2020